Blood+-Recenze

26. července 2009 v 2:01 | Haru Tanaka |  Blood+Recenze

Název:Blood+
Rok vydaní:nenašla jsem ...
Počet Epizod:50 ...

Anime Blood+ nepřímo navazuje na film Blood - the last Vampire. Odehrává se zhruba 40 let po filmu. Pokud jste ale neviděli film vůbec to nevadí, příběh je udělán tak, aby ho pochopil každý. A že jde skutečně o velkolepí příběh - na začátku se vyrojí tolik otázek že každý neusne dokud neuvidí další díl. Znamená to tedy že se nevyspíte vůbec, protože kompletní příběh se dozvíme až nakonci. Mezitím se budem dozvídat malé "střípky" díky kterým je Blood+ jedno z nejnapínavějších anime.

Saya je středoškolačka s úplně normálním životem. Má otce, dva bratry, spoustu kamarádů a velký apetit. Jediné co je snad trochu neobvyklé je, že trpí chudokrevností. Tím ale trpí spousta lidí. Další věc je že si nepamatuje svůj život. Jediné co si pamatuje je zhruba poslední rok jejího života, ale i stím se dá žít. Možná díky tomu je její život opravdu štastný.
Jeden večer se vrací Saya do školy pro své zapomenuté boty a tím to celé začne. Uvidí vraždu svého učitele nějakým monstrem nazývaném Chiroptera - podle jednoho rodu upírů. Stejně jako upíři potřebují tyto monstra ke svému životu krev a tu nejraději vysávaj z lidí. ¨Tento Chiroptera se hned jak zvětří Sayu vydá za ní. Asi by už bylo po ní, a tu se objeví záhadný kluk s Chellem (hudební nástroj) na zádech, vrazí do ruky Saye katanu a řekne "bojuj". Ta se s mečem cítí skvěle a bez váhání Chiropteru zabije. V tu ránu se jí z mysli vynoří vzpomínky na to jak bojuje ve vietnamské válce proti těmto monstrům. Jak je to ale možné když Saye je 16 a vietnamská válka byla před 30 lety?
Ten samí druh příšer za pár dní zabije Saye i otce. Ten jí těsně před jeho smrtí stihne zdělit, že není její otec, že je adoptovaná a že její bratři - Kai a Riku nejsou její bratři. Po jeho smrti se Saya dostane k jeho příteli Davidovi. Ten vede organizaci jménem Red Shield (červený štít) která už dlouho bojuje s Chiropteran. Chiropteran totiž masově vyrábí jedna francouzská firma v čele s Van Arganem, chlápkem který později vymyslí, že bude vyrábět i geneticky upravené válečníky. Tím by získal celosvětovou nadvládu. Nicméně jediný člověk který může účině zabít Chiropteran je Saya - její krev způsobuje krystalizaci jejich krve. Saya se spolu s Kaiema a Rikuem (kteří ji chtějí všude doprovázet) připojí k Red Shield a započne hon na Chiropteran.
Po nějaké době ale vyjde najevo, že Saya má opravdovou sestru - Divu, která má vražedný sklony. Jediná možnost jak nadobro vymítit Chiropteram je zabít Divu - ta je také Chiropteran, pouze v lidské podobě. Proto Saya nemyslí na nic jiného než - "zabít Divu".
Toto je opravdu jenom malá ochutnávka děje - stane se ještě tolik věcí že nemá cenu je sem psát, určitě se na ně rádi kouknete. Během celého Blood+ se dostanete od Vietnamu s tajemným "fantomem", přes Rusko, Francii, Anglii až do New Yorku kde se odehraje závěrečná bitva v opeře. Nic veselého to nebude. Jak totiž napovídá název tohoto anime (překlad: Krev+) pude opravdu o krev. Původní příběh zaměřený na mezilidské vztahy se průběhem anime přemění na hluboce filozorické drama kde se budou rozebírat základní myšlenky života - co to vlastně je život, žít či nežít a co to je lidská bytost. Nicméně právě toto dělá z Blood+ velkolepé anime, kde sic tečou potoky krve tak se hludoce zamyslíte.


Můj Názor:todle anime bylo tak SUPER !!! že jsem to stihla za necelých pět dnu skouknout ...a to bylo na megavideu xD...blbý limit ! no nic...vážně zase DOPORUČUJU ..Přiznám se..u konce jsem bulela jak malé děcko...ale myslím že jsem nebyla jediná...trochu zaspoliteruju xDD
no haji řekne nakonci saye že jí miluje...no a pak ho zavalí trosky..ale on žije...to pak je takový kousek kde jsou dvojčátka od (už mrtvé) Divy ...a jsou navštívit sayu která už zase spí...těch třicet let...a jak se Kai kouká xD..tak je tamm ruže..a na ní stuha co nosil Haji ve vlasech..takže podle toho jsem usoudila že žije a ještě Kai řekl něco ve smyslu ,,byl tu" nebo ,,žije" bo něco takovýho....takže končím ze spoliterovaním xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama